Darbs un aktuālākie vakanču portāli Norvēģijā

Autors: 5BT

Atjaunots:

Skatīts: 723
Garums: 5 minūtes
4.8 / 6 votes
Advertising

Kur meklēt darbu Norvēģijā

Interesē darbs Norvēģijā bet nezini kur meklēt? Šajā rakstā ir iekļauti darba – vakanču portāli Norvēģijā, kā arī noderīga informācija par darba uzsākšanu un atalgojumu Norvēģijā. Vakanču portāli palīdzēs Jums atrast Jūs interesējošas profesijas vakances Norvēģijā. Norvēģijā ir daudz starptautisku uzņēmumu, kas pastāvīgi meklē strādniekus dažādām darba jomām – turpinat lasīt un iespējams Jūs atradīsiet savu sapņu darbu Norvēģijā jau šodien.

Norvēģija ir valsts Ziemeļeiropā, kas atrodas Skandināvijas pussalas rietumu un ziemeļu krastā. Tā ir pazīstama ar saviem satriecošajiem fjordiem, kalniem un mežiem, kā arī tās bagāto kultūru. Galvaspilsēta un lielākā pilsēta ir Oslo. Oficiālā valoda ir norvēģu valoda, un valūta ir Norvēģijas krona. Iedzīvotāju skaits ir aptuveni 5,4 miljoni. Norvēģija ir pazīstama arī ar savu augsto dzīves līmeni, un tiek uzskatīta par vienu no bagātākajām valstīm.

Darbs Norvēģijā

Norvēģija pieder pie Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ), kas ļauj citu EEZ dalībvalstu pilsoņiem strādāt Norvēģijā bez darba atļaujām. Savukārt Latvijas nepilsoņiem nepieciešams saņemt Norvēģijas Imigrācijas direktorāta uzturēšanās atļauju.

Gan Latvijas pilsoņiem, gan nepilsoņiem ir jāreģistrējas Norvēģijas nodokļu administrācijā un jāsaņem valsts identifikācijas numurs.

Identifikācijas numurs ir (pazīstams arī kā “fødselsnummer” vai “personnummer”) unikāls 11 ciparu numurs, ko piešķir personām identifikācijas nolūkos. Izmanto, lai sekotu līdzi personas nodokļiem, sociālajai apdrošināšanai un citiem valsts pakalpojumiem.

Norvēģijā ir daudz dažādas darba iespējas, dažādās nozarēs, piemēram, zvejas, kuģniecības, inženierijas, būvniecības, veselības aprūpes, IT, finanšu, tūrisma nozarēs un citās. Norvēģijā lielākā daļa darba vakanču tiek publicētas internetā, tādās vietnēs, kā Nav.no, Finn.no un glassdoor.com (pilns saraksts ar portāliem, kas publicē vakances Norvēģijā apskatāms tālāk rakstā).

Advertising

Sezonas darbs Norvēģijā

Ar jēdzienu sezonas darbs Norvēģijā ir jāsaprot, kas tas attiecās tikai un vienīgi uz darbiem, ko iespējams veikt tikai noteiktos gadalaikos. Latvijas nepilsoņi var pieteikties sezonas darbam vietnē udi.no.

 • Lauksaimniecība: Norvēģijā ir spēcīga lauksaimniecības nozarē.Vasaras mēnešos ir pieejams daudz sezonas darbu lauku saimniecībās un siltumnīcās.
 • Būvniecība un celtniecība: Būvniecības nozare Norvēģijā mēdz būt noslogotākā pavasara un vasaras mēnešos, arī šajā jomā ir pieejams daudz sezonas darbu. Šie darbi var ietvert tādus amatus kā vienkārši palīgstrādnieki, celtnieki, elektriķi un santehniķi.
 • Zvejošana: Norvēģija ir spēcīga zvejniecības nozarē, vasaras mēnešos uz zvejas laivām var atrast labi apmaksātu sezonas darbu. Jāpiebilst, ka zvejniecība ir aktuāla cauru gadu, viss atkarīgs no jūsu atrašanās vietas.

Darbs Norvēģijā bez valodas zināšanām

Atrast labi apmaksātu darbu Norvēģijā bez vietējās valodas zināšanām ir iespējams, bet sarežģīti. Ir jāsaprot, ko no Jums gaida darba devējs. Norvēģijā daudzās nozarēs ir plaši izplatīta angļu valoda un daudzi uzņēmumi meklē darbiniekus nemaz neprasot vietējās valodas zināšanas. Ar labām angļu valodas zināšanām salīdzinoši vienkārši ir atrast darbu tūrismā, jo tūrismā angļu valoda ir galvenā saziņas valoda Norvēģijā. Protams, pastāv daudz nekvalificētu darbu, kur ar sliktām angļu valodas zināšanām pietiek pilnvērtīgu pienākumu pildīšanai. Ar sliktām angļu un norvēģu valodas zināšanām darba meklējumiem iesakam izmantot darba aģentūras.

Atalgojums

Alga var atšķirties – tā galvenokārt ir atkarīga no darbinieka ieņemamā amata, kvalifikācijas, pieredzes un uzņēmuma. Kopumā Norvēģijā ir vienas no lielākajām algām pasaulē. Šie ir aptuveni vidējie rādītāji:

 • Inženieri: 55 000 – 90 000 NOK
 • IT speciālistiem: 55 000 – 80 000 NOK
 • Medmāsas: 40 000 – 60 000 NOK
 • Pārdošanas speciālisti: 40 000 – 70 000 NOK
 • Skolotājiem: 40 000 – 70 000 NOK
 • Būvstrādnieki – Celtnieki: 40 000 – 60 000 NOK
 • Šoferi: 40,000 – 60,000 NOK
 • Pārdevējas / Kasieres – 30,000 – 40,000 NOK
Advertising

NOK = Norvēģu krona

Vakances Norvēģijā latviešu valodā

[irp posts=”8771″]

Vakances Norvēģijā Krievu valodā

 • layboard.com (Vairāk, kā 5000 darba piedāvājumu Norvēģijā krievu valodā)
 • flagma-no.com (Vairāk, kā 3000 aktuālu darba piedāvājumu Norvēģijā.)
 • amountwork.com (Darbs Norvēģijā Ukraiņiem, Baltkrieviem un Krieviem.)
 • 24ru.com (Aktuālākās Norvēģu darba vakances)
 • eurabota.com (Darbs ārzemēs: Norvēģijā. Vairāk, kā 6500 darba piedāvājumu krievu valodā.)
 • facebook.com (Facebook grupa darba meklētājiem Norvēģijā.)

Vakanču portāli Norvēģijā

Vakanču portāli Norvēģijā

4.8 / 6 votes