Jumtu segumi dzīvojamajām un saimnieciskām ēkām no vadošajiem Eiropas ražošanas līderiem pie SIA "Saules Jumts".

Jumtu segumu veidi un to īpašības

Autors: 5BT

Atjaunots:

Skatīts: 148
Garums: 3 minūtes
5 / 2 votes
jumtu segumi, jumtu segumu veidi,

Viens no pirmajiem elementiem, ko cilvēki ievēro skatoties uz ēku, ir jumts. Jumta segums jebkurai ēkai ir būtiska sastāvdaļa, kas nodrošina aizsardzību pret laikapstākļiem, veicina ēkas ilgtspējību un piešķir estētisku izskatu. Lai jumts pilnvērtīgi pildītu savu funkciju, svarīgs ir jumta seguma veids. Jumtu segumi savā starpā atšķiras ar materiālu veidu, izmaksām, kalpošanas laiku, uzturēšanas izmaksām un vizuālo izskatu.

Populārākie jumtu segumu veidi

 1. Dakstiņi – Izgatavoti no māla, tērauda vai betona. Viens no senākajiem un populārākajiem jumta seguma veidiem. Izturīgi, ilgmūžīgi un vizuāli pievilcīgi. Trūkumi: Smags un salīdzīnoši dārgs jumta segums. Nepieciešama regulāra apkope.
 2. Metāla jumti – Lētakais jumta seguma variants, taču izturīgs un viegls.  Tam piemīt plašākais krāsu piedāvājums un vienkārša montāža (izņemot valcprofilu). Trūkumi: Slikta skaņas izolācijaun rūsas iespējamība.
 3. Bezazbesta šīferis – Tradicionālais senais šīferis, taču uzlabots un padarīts veselībai un dabai draudzīgs. Izceļas ar izturību, ugunsdrošību, skaņas izolāciju.
 4. Bitumena šindeļi – vizuāli estētisks un elastīgs jumta segums. To iespējams ieklāt uz praktiski jebkuras sarežģītības jumta. Lēts jumta segums izmaksu ziņā, tomēr tam ir salīdzinoši īss kalpošanas laiks.
 5. Slānekļa jumti– Dabīgā akmens jumta segums. Ilgtspējīgi, izturīgi, taču smagi un dārgi, kā arī sarežģītāka montāža.

Faktori izvēloties jumta segumu

 1. Klimats – Jumta segumam jāspēj pilnvērtīgi funkcionēt konkrēta reģiona laikapstākļos.Uzsvaru liekot uz stipriem vējiem, biezām sniega segām.
 2. Svars – Katra jumta konstrukcija ir paredzēta konkrēta smaguma jumta segumam, piem., māla un betona dakstiņi ir smagi un tiem jābūt papildus atbalstam.
 3. Vizuālais izskats – Jumta segumam jāiederas apkārtējā vidē un ēkas kopējā tēlā.
 4. Ilgtspējība – Uzmanība jāpievēršs jumta seguma kalpošanas ilgumam un uzturēšanas izmaksām.
 5. Budžets –Jumta seguma izmaksas ir dažādas, tāpēc budžets var būt izšķirošais faktors lēmuma pieņemšanā.
 6. Jumta slīpums – Ne visi jumta segumi der visiem jumta slīpumiem. Jāizvēlas tieši jūsu jumta slīpumam atbilstošu segumu.
 7. Energoefektivitāte – Arvien biežāk šis vārds izskan pie ēkas celtniecības. Arī jumta seguma izvēle var ietekmēt ēkas energoefektivitāti.
 8. Ekoloģisks – arī aktuālāks vārds celtniecības jomā un jumta seguma izvēlē. Daži jumta segumi ir videi draudzīgi un izgatavoti no dabiskiem izejmateriāliem.

Tikai rūpīgi izvērtējot visus faktorus, var pieņemt lēmumu par jumta seguma veidu. Tāpat pie jumta seguma izvēles ir jāņem vērā ne tikai sākotnējas izmaksas, bet apkopes un ilgtermiņa izmaksas, kas veidojas laika gaitā. Svarīgi atcerēties, ka jumta seguma izvēle ir ilgtermiņa lēmums, tāpēc jumta maiņas procesam jāpieiet nopietni, lai nodrošinātu ēkas ilgtermiņa aizsardzību. Pareizi izvēlēts jumta segums paaugstina vērtību Jūsu īpašumam. Iesakam konsultēties ar profesionāļiem jumta seguma izvēlē un montāžā, lai Jūsu izvēlētais jumta segums būtu ne tikai acīm baudāms, bet arī funkcionāls un ilgtspējīgs.

5 / 2 votes

Atstājiet komentāru